Fethiye Klima Servisi olarak bilmeniz gerekli olan en önemli bilgi klima montajı bilgi birikim ve deneyim gerektiren bir işlemdir. Montaj sırasında yapılacak herhangi bir yanlış ciddi maddi ve manevi zararlara yol açabilmektedir. Aşağıda yazdığımız klima takma ile alakalı bilgiler bütünüyle bilgilendirme amaçlıdır. Klima takılması ile alakalı daha ayrıntılı bilgiyi servisimizi arayarak edinebilirsiniz.


Klimalar taşınabilir cihazlar olmasından dolayı, yalnızca ilk montaj sırasında değil sonra ki kurulumlarında da ayrıca, klima iç ve dış ünite yer değişimi, taşıma işlemlerinde çok dikkat edilmesi gerekiyor. Yapılacak olan klima iç ünite montajı ve sonrasında ki zamanında yapılacak olan klima temizleme işlemi cihazların uzun ömürlü ve problemsiz çalışmasına sebep olacaktır.


Genel olarak ilk klima alımınız da aldığınız klima firması ilk klima kurulumu bedava dağıttığı olarak sağlamaktadır. Onun haricinde ki klima montajları, yer değişimleri, ikinci el klima montajları ve klima takmaları teknik servis veya yetkili servis tarafından ücretli takılmaktadır. Yapılacak olan klima takılma işleminde yapılacak olan hata;


• Klimanın verimsiz çalışmasına neden olur.
• Klima performansız çalışması klimayı yıpratır ve ömrü azalır.
• Klima yeteri kadar ısıtma ve soğutma yapamaması, cihazın daha fazla elektrik tüketimine neden olur. Yüksek elektrik faturaları gelmesine neden olmaktadır.
• Klimanın yeteri kadar mevsime göre ısıtma ve soğutma yapamaması cihazın çok çalışmasına neden olur. Çok fazla çalışan klima parçaların ömrünün kısalması neden olur. Bu durumda parçaların arızalanmasına ve ciddi maliyet gerektiren klima tamir gerektiren işlemlere yol açar.


Servis olarak bizden ayrıntılı olarak, Arçelik klima montaj, Baymak klima montaj, Vestel klima montaj ve Samsung klima Montajı ilk sırada olmak üzere tüm marka ve model klimalar için yardım alabilirsiniz.

Klima Montajı İçin.

Servisi Ara

0252 692 51 17

Klima Montajı Nasıl Yapılır?Yukarıda sıraladığımız gibi klimanın montajı, klimanın ömrü, performansı ve enerji kullanımı direk etkiye sahiptir. Yapılacak işlem eksiksiz tam olmalıdır. Klima montaj öncesi yapılacak hazırlıklarla ve klima montajı için gerekli malzemeler hazırlanmasıyla montaja geçilmelidir.


Genel olarak o sıfır ürünler için klima firmaları bedava dağıttığı keşif vermektedir. Biz sizlere ikinci el klima montajı nasıl yapılır? Sorunu cevabı yazmaktayız.
Duvara monte klimayı tutacak olan iç ünite aksı aparatının montajı yapılması gerekir.


Klima iç ünite montajı yüksekliği tavan yakın ortalama 10 cm ayarlanan dengeli bir biçimde duvara sağlam bir biçimde yapılması gerekir. Çünkü sağlam olmayan montaj klimanın düşmesi ve zarar görmesine neden olur. Ayrıca tavana sıfır şekilde ayarlanan klimalar bakımları esnasında kasa açılamaz ve zarar göre bilir.


Askı aparatında denge son derece önemlidir. Meyil verilmeyen iç üniteler daha sonra su akıtmakta ve onarım gerektiren problemleri ortaya çıkarmaktadır.
Klimanın dış ünite ile klimanın iç ünite arasında, klima elektrik montajı, sinyalizasyon, drenaj ve gaz borusunun geçeceği uygun bir delik delinmesi gerekir. Delik çıkacağı yer müdahalesi kolay yerde olması ileriki zamanda ki müdahalelerde kolaylaştıracaktır.


Delinecek olan duvar, kolan, kriş ve elektrik bağlantısı gözetilerek yapılması gerekir.


Askı aparatına asılan klima yerine yerleştirilir. İç ünite klima takma işlemi tamamlanır.


Klima dış ünite montaj ayağı, klima dış ünite yüksekliği uygun ayarlanmalıdır. İç ünite montaj yüksekliğinde ki gibi önemlidir. Daha sonra ki arıza ve tamir işlemleri kolaylaştır.


Dış üniteyi yere, balkona ve pencere altlarına klima dış ünite montajı yapılabilir. Ancak burda bağlantıların çok iyi yapılması gerekir. Yapılacak bu bağlantı sağlam olmak zorundadır. Gerekli durumlarda tij kullanımla klima dış üniteleri ağır olmasından dolayı sabitlenip hiçbir biçimde düşmemesi sağlanmalıdır.


Klima takılması yapılan iç ve dış ünitenden sonra boru bağlantısı, klima montajı için elektrik tesisatı, su gider, sinyalizasyon bağlantısı yapılır.
Klima vakumlama yapılarak, dış ünite boru vanalarında açılarak gaz bırakılır. Eksiklik durumun da klimanın durumuna göre gaz takviyesi yapılır.


Klima takılması bitirilmiş ve klima çalışmaya hazırdır