Fethiye Klima Gaz Dolumu | Ortaca Klima Gaz Dolumu | Dalaman Klima Gaz Dolumu

Klima Gazı Doldurma

 

Klima çalışma prensibi ile ilgili olarak ısıtma ve soğutma işlemini gaz yardımı ile yapmaktadır. Eğer klima da gaz eksilir veya biterse klima tam manasıyla performans gösteremez. Bu durum klimanın daha fazla çalışarak daha fazla elektrik tüketmesine neden olur. Ayrıca başta klimanın kompresörü olmak üzere çeşitli parçalarının arızalanmasına ve klimanın ömrünün azalmasına neden olmaktadır.

Klimanın gazları neden eksilir veya klimanın gazı neden biter? Klimanın gazının eksilmesinin ya da bitmesinin çok çeşitli nedenleri vardır. Bunları sıralamak gerekirse, hava sıcaklığının değişimi, yanlış klima sökme ve takma, klima gaz borularındaki havşalarının tam manası ile oturtulup sıkılmaması, klima gaz borusunun delinmesi, klima vanalarında problem, klima bağlantı rekorları çatlak, klima yüksek basınçtır. Ayrıca klima peteklerinde uzman olmayan klima temizliğinde kullanılacak olan kimyasalın evabı delebilmektedir. Bir diğer etken ise fabrikasyon gibi etkenlerden klima gazını bitmekte veya eksiltmektedir.

 

Ev Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter?

 

Ev Klima gazı ne kadar sürede biter? Sorusunun cevabı ise genel itibari ile klimaların düzenli ilaçlanma temizliği yapılırsa gaz uzun süre gitmektedir. Bu zaman seneler olarak da gerçekleşebilir. Ayrıca klima temizliği gerçekleştirilirken rutin şekilde dış üniteye klima gaz basma borusuna, klima gaz hortumu ile klima gaz manifoldu takılarak ölçüm yapılmalıdır. Eğer var ise klimanın gazının eksikliğini ölçülmüş olur. Bu durumda gerekli klima gazı basma işlemi yapılarak klimanın gazı tamamlanmış olur.

Klima Montajı İçin.

Servisi Ara

0252 692 51 17

Klima Montajı Nasıl Yapılır?Yukarıda sıraladığımız gibi klimanın montajı, klimanın ömrü, performansı ve enerji kullanımı direk etkiye sahiptir. Yapılacak işlem eksiksiz tam olmalıdır. Klima montaj öncesi yapılacak hazırlıklarla ve klima montajı için gerekli malzemeler hazırlanmasıyla montaja geçilmelidir.


Genel olarak o sıfır ürünler için klima firmaları bedava dağıttığı keşif vermektedir. Biz sizlere ikinci el klima montajı nasıl yapılır? Sorunu cevabı yazmaktayız.
Duvara monte klimayı tutacak olan iç ünite aksı aparatının montajı yapılması gerekir.


Klima iç ünite montajı yüksekliği tavan yakın ortalama 10 cm ayarlanan dengeli bir biçimde duvara sağlam bir biçimde yapılması gerekir. Çünkü sağlam olmayan montaj klimanın düşmesi ve zarar görmesine neden olur. Ayrıca tavana sıfır şekilde ayarlanan klimalar bakımları esnasında kasa açılamaz ve zarar göre bilir.


Askı aparatında denge son derece önemlidir. Meyil verilmeyen iç üniteler daha sonra su akıtmakta ve onarım gerektiren problemleri ortaya çıkarmaktadır.
Klimanın dış ünite ile klimanın iç ünite arasında, klima elektrik montajı, sinyalizasyon, drenaj ve gaz borusunun geçeceği uygun bir delik delinmesi gerekir. Delik çıkacağı yer müdahalesi kolay yerde olması ileriki zamanda ki müdahalelerde kolaylaştıracaktır.


Delinecek olan duvar, kolan, kriş ve elektrik bağlantısı gözetilerek yapılması gerekir.


Askı aparatına asılan klima yerine yerleştirilir. İç ünite klima takma işlemi tamamlanır.


Klima dış ünite montaj ayağı, klima dış ünite yüksekliği uygun ayarlanmalıdır. İç ünite montaj yüksekliğinde ki gibi önemlidir. Daha sonra ki arıza ve tamir işlemleri kolaylaştır.


Dış üniteyi yere, balkona ve pencere altlarına klima dış ünite montajı yapılabilir. Ancak burda bağlantıların çok iyi yapılması gerekir. Yapılacak bu bağlantı sağlam olmak zorundadır. Gerekli durumlarda tij kullanımla klima dış üniteleri ağır olmasından dolayı sabitlenip hiçbir biçimde düşmemesi sağlanmalıdır.


Klima takılması yapılan iç ve dış ünitenden sonra boru bağlantısı, klima montajı için elektrik tesisatı, su gider, sinyalizasyon bağlantısı yapılır.
Klima vakumlama yapılarak, dış ünite boru vanalarında açılarak gaz bırakılır. Eksiklik durumun da klimanın durumuna göre gaz takviyesi yapılır.


Klima takılması bitirilmiş ve klima çalışmaya hazırdır