Fethiye Klima Bakımı | Ortaca Klima Bakımı | Dalaman Klima Bakımı

Klima Bakımı Nedir ?

 

Son zamanlarda özellikle de mevsimsel sıcak ve soğukların aşırı artmasıyla beraber klima kullanımı bir o kadar artış göstermiştir. Klima, bilinçli kullanım gerektirmektedir. Klima kullanıcılarının özellikle dikkat etmesi gerekli olan konuların başında ise Klima bakımı gelmektedir. Klima Bakımlarının önemi ise klimaların, kullanıldığı yere göre çalışma prensinden dolayı bakteri üretmeye uygun ortam sağlaması ve bunların yayılmasına neden olmaktadır. Ölümcül olaran Korana Virüs Covid-19 ve Lejyoner hastalığı bunların başında gelmektedir.

 Klima alanında uzman kişiler, servisler ve üreticiler tarafından klima bakımlarını yıl da en az 2 defa yapılması önermektedir. Klimaların çalışma durumunu ve bunduğu ortama göre bu süre 6 ay da bir veya her 3 ayda bir olarak yapıması gerekir. Bu durum klimaların hem çok daha iyi performans göstermesine, daha az elektrik tüketimine ve ayrıca ciddi maliyet gerektirecek Klima Arızaların önine geçilmesi açısından önemlidir.

 Klima bakımlarının yapılmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi klimanın çalışma prensibi ile alakalıdır. Daha basit anlatmak gerekirse klima ortamda bulunun havayı absorbe ederek soğutma ve ısıtma yapar. Ortamda bulunan toz bakteri gözle görünmeyecek kadar küçük zerrecikler klima yapışır. Klima mikropların üreyeceği ortamı sağlamaktadır. Özellikle ölümcül olabilecek Lejyoner hastalığına neden olabilmektedir. Onun haricinde üst solumun yolları hastalıklarına neden olmaktadır.

 Klima bakımı, düzenli olarak yapıldığı takdirde cihazın daha uzun süre performansla çalışmasını sağlar. Daha az elektrik kullanımı ve çok daha iyi ısıtma ve soğutma sağlar. Kötü kokuların oluşmasını engeller.

 Klima Bakımı basit gibi görünse de ciddi deneyim ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Evde yapılan klima temizliği ise klimalara ciddi tamir gerektiren zararlar verebilmektedir. Klima bakımını işinin bilen bu konu da eğitimini almış ustalar tarafından yapılması gerekiyor

Servis olarak deneyimlerimiz dayanarak belirtmeliyiz ki evde ozan ve benzeri kimyasallarla yapılan klima bakımı, cihazın serpantin dediğimiz bölümü delmekte ve kotu kokular yaymaktadır. Cihazın sökerken kasayı zedeleye bilmekte, kasa tırnakları kırabilmekte, flapların motora bağlandığı geçme yerlerini kırılabilmekte, duvardaki askı aparatı yerinden sökülebilmektedir.

Klima Bakımı İçin.

Servisi Ara

0252 692 51 17

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakım teknik servisi olarak çok fazla kullanıma sahip olan duvar tipi (Split) klimalar ve salon tipi klima bakımında yapılması gerekenleri sizin sıraladık. Öncelikli olarak klima çalıştırılıp mevsime göre ısıtma ve soğutma performans kontrolü yapılır. Daha sonra Kasa Sökülür çalışan parçaların , klima kart, fan, elektrik bağlantıları, bakır boru bağlantıları dranej tavası ve borusu kontrolü yapılır. Sonra sırasıyla;

• Klimaya özel üretilen kimyasal ilaç ile evaparatör ilaçlanır.
• Klima Basınçlı suyla temizlenmesi yapılır
• Klima Elektrik Bağlantıların kontrolü yapılır.
• Klima Hava Filtresinin Temizlenmesi
• Klima iç ünite fan temizliği
• Klima Dış Kasa ve Flap temizliği
• Klima Drenaj Tava temizliği
• Klima Gaz Kontrolü
• Klima Performans kontrolü
• Klima dış ünite temizliği

Tüm İşlem yapılarak Periyodik olarak klima bakımı yapılmış olur. Fethiye Bölge Klima Servisi olarak Klima Bakımı Konusunda işinde uzman ekip ve ekipmanlarımız ile sizlere en kaliteli hizmeti en ideal fiyatlara vermek için çalışmaktayız. Soru, görüş tavsiye, ayrıntılı bilgi ve randevu için bizler iletişim numaralarımızdan, haftanın her günü 24 saat ulaşabilir. Ayrıca sayfanın altına yorum ekleyerek sorularınızı bize ilete bilirsiniz.